Výhru z Mariánských Lázní si odvážejí Bílí Tygři

Druhý domácí přípravný zápas, odehraný na zimním stadionu v Mariánských Lázní dopadl lépe pro severočeský tým. I přes veškerou snahu se ale Energetikům nepodařilo vstřelit ani jednu branku a utkání tak skončilo 2:0 pro Liberec.
Příprava na sezonu, přát., čt 18.8.2022, ZS Mariánské Lázně
Liberec
0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 35. Šír (Vlach, Najman), 41. Faško-Rudáš (Najman).
Rozhodčí: Hucl, Sýkora - Belko, Gerát
vyloučení6:6
využití0:2
diváci899
Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Rohan, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Plutnar – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Koblasa, Černoch, Vondráček (C) – Beránek, Hladonik, Kofroň – Redlich, Baláž, Kružík
Liberec: Král (Neužil) – Balinskis, Melancon, Rosandič, Šedivý, Derner, Dvořák, Aubrecht – Vlach, Jelínek (C), Čederle – Ordoš, Najman, Faško-Rudáš – Dlouhý, Šír (A), Jiruš – Pérez, Fiala, Jenčovský

Před začátkem utkání bylo vhozeno čestné buly Ivanem Oračkem, jedním ze sponzorů Energie. Ostré úvodní buly vyhráli Energetici, kteří se okamžitě dostali do útočného pásma. Zde ale po necelé minutě přišlo první vyloučení na domácí lavičce. Trest za podrážení si šel odpykat Martin Rohan. Liberec v jednom momentu mohl využít šanci pět na čtyři, když to z nápřahu zkusil Martin Faško-Rudáš. Trefil pouze stojícího Lukeše. Kotouče se poté zmocnili Západočeši, kteří nepouštěli soupeře z obranného pásma. V deváté minutě mohl otevřít skóre liberecký Jan Ordoš, prudká střela však rozezněla pouze horní tyč. Po zbytek třetiny se hra přesouvala spíše z pásma do pásma. Čtyři minuty před koncem byla Energie opět v oslabení, když si na trestnou lavici šel sednout Ondřej Dlapa. V němž se dostal do samostatného úniku Tomáš Vondráček, ten ale nestihl přesně zamířit a branku minul.

Ve druhé dvacetiminutovce se od začátku do puku více opřeli Bílí Tygři, jejichž střely nenechaly Lukeše klidným. Obzvláště ty od Mikuláše Jančovského, který se dvakrát dostal k odraženému kotouči a úplně sám zakončoval. Domácí gólman si však s ním bezchybně poradil. Hra se poté držela více ve středním pásmu. Energie se v polovině druhé části dostala na chvíli ke slovu díky Davidu Bernadovi, který to několikrát zkusil na Daniela Krále, ale neúspěšně. Ve 34. minutě se nakonec jako první prosazuje Jan Šír, který v početní výhodě doklepl dělovku od Jaroslava Vlacha do odkryté sítě. Karlovarští chtěli do konce třetiny stav otočit, severočeský tým si však svou svatyni bedlivě střežil. Chvilku před zazněním sirény se ještě stihl provinit podrážením Tomáš Havlín.

Do poslední části šli Energetici na led ve čtyřech. Toho půl minuty po začátku využil Martin Faško-Rudáš, který přesnou střelou poslal kotouč za záda Štěpána Lukeše. Tygři se i nadále drželi na puku a karlovarskou Energii jen na moment pustili z vlastního pásma. Na dvě minuty byl ale vyloučen Lukáš Pulpán. Do tlaku tak opět přešel Liberec a domácí obrana i brankář měli co na práci, aby zastavili střely ze všech stran. Dále se hra vyvíjela s několika nepřesnostmi obou týmů. Karlovarští měli v momentech pár šancí. Velkou pak dostali v 55. minutě, kdy Petr Jelínek fauloval Tomáše Vondráčka a bylo nařízeno trestné střílení. Kapitán Energie z mezikruží trefil pouze Králův beton. Západočechům se ale nedařilo ani při další přesilové hře, kdy na trestnou lavici odjel David Aubrech za hrubost. Při plném počtu na ledě vytvořili liberečtí opět tlak před karlovarským brankovištěm. Do konce utkání se jim již nepodařilo skórovat.

Václav Skuhravý (HC Energie Karlovy Vary): Zápas jsme neodehráli vůbec dobře. Myslím si, že to bylo hodně špatné utkání z naší strany. Liberec hrál lépe a zaslouženě vyhrál. Měli jsme akorát jednu vyloženou šanci, když Tomáš Vondráček ujel v oslabení, a poté když měl trestné střílení. Jinak jsme jejich brankáře moc neohrozili. Málo jsme stříleli. Bylo hrozně málo střel z naší strany.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Nebudu hodnotit výsledek. Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, ale já jsem rád za tu předvedenou hru. Hráli jsme aktivně a vydrželi jsme bruslit celých šedesát minut. Dařilo se nám napadat soupeře, získávat kotouče a dát dva hezké přesilovkové góly. Na přípravu spokojenost i s výkonem mladých hráčů. Brankář odehrál první zápas za nás v seniorech. Myslím si, že jsme tady odevzdali dobrý výkon. Budeme pracovat dál, je na čem stavět.“